Hackathon Idea Kielce Spotkanie informacyjne: 25 maja w sali A3 godz. 10.00

Już niebawem, w dniach 15-16 czerwca, odbędzie się Hackathon Idea Kielce – pierwszy w Kielcach miejski maraton programistyczny, podczas którego entuzjaści kodowania, wykorzystując otwarte dane miasta Kielce, będą tworzyć aplikacje mobilne i webowe. Będzie to świetna okazja do zrealizowania pomysłów, które mogą odmienić nasze miasto i wpływać na poprawę naszej jakości życia.

Hackathon Idea Kielce to 40-godzinny maraton programistyczny, w którym mogą wziąć udział 3-osobowe zespoły składające się z pasjonatów programowania, informatyki czy grafiki. Żeby wziąć udział w Hackathonie wystarczą nawet podstawowe umiejętności kodowania – najważniejsze jest zaangażowanie, chęć uczenia się i ciekawe pomysły! Zespoły będą mogły korzystać ze wsparcia mentorów, czyli doświadczonych ekspertów i specjalistów w dziedzinie nowych technologii, smart cities oraz biznesu.

Uczestnictwo w wydarzeniu daje możliwość zrealizowania swoich pomysłów pozwalających podnieść komfort życia w Kielcach, możliwość sprawdzenia i rozwoju swoich umiejętności, poznania ciekawych ludzi, a także daje szansę na zaprezentowanie się przed wiodącymi firmami informatycznymi, działającymi w Kielcach oraz w skali ogólnopolskiej.

Opracowane podczas Hackathon Idea Kielce aplikacje powinny dotyczyć jednego z poniższych tematów (lub łączyć kilka z nich):

  • Przestrzeń miejska (dostępność miejsc i przestrzeni dla mieszkańców, krajobraz miejski, reklamy w mieście, przestrzeń publiczna);

  • Energia (monitorowanie zużycia i oszczędzanie energii, odnawialne źródła energii, energia słoneczna);

  • Bezpieczeństwo (bezpieczeństwo w szkołach, bezpieczeństwo w przestrzeni publicznej, bezpieczeństwo ruchu drogowego);

  • Mobilność i elektromobilność (transport i komunikacja publiczna, przemieszczanie się po mieście, bike & car-sharing);

  • Komunikacja społeczna – współpraca (konsultacje społeczne, powiadamianie o wydarzeniach w mieście, praca w grupie).

Udział w Hackathonie jest całkowicie bezpłatny. Uczestnicy będą mieli zapewnioną opiekę merytoryczną, ale również pełne wyżywienie, strefę chillout dla odpoczynku oraz inne atrakcje Dla najlepszych zespołów przygotowano wartościowe nagrody. Najciekawsze aplikacje zostaną wdrożone i udostępnione.

Celem Hackathonu jest zachęcenie mieszkańców do angażowania się w życie miasta przez tworzenie aplikacji i serwisów, korzystania z danych publicznych opartych na otwartych danych i wolnym oprogramowaniu zgodnie z ideą smart city .

Kiedy? 15.06.2018 godzina 8.00 – 16.06.2018 godzina 18.30

Gdzie? Targi Kielce, ul. Zakładowa 1, Hala G

Koszty uczestnictwa? Zero złotych!

Nagrody? Zdecydowanie wartościowe (pula nagród za I miejsce to ok. 5000 zł)

Chcesz wiedzieć więcej? www.hackathon.kielce.eu, www.idea.kielce.eu

Spotkanie informacyjne odbędzie się  25 maja w sali A3 godz. 10.00.